StatCounter - Free Web Tracker and Counter هزار دلار

-

کامل ترین تصویر جهان با ۴۳ هزار کهکشان

این کامل ترین تصویری است که بشر تا حال حاضر از جهان هستی به دست آورده است. حاصل ۱۰ سال جمع آوری اطلاعات یک تصویر سه بعدی است که شامل ۴۳ هزار کهکشان است و تا ۳۸۰ میلیون سال نوری گسترش دارد. ‏

جهت گیری سه بعدی کهکشان ها و اجرام آسمانی نیز در این نقشه مشخص شده بنابراین با اطلاعات خام موجود می توانید یک نسخه سه بعدی از جهان را هم تولید کنید. هر چند شاید نقشه ده سال دیگر چندین برابر شده باشد. چرا که احتمالا هنوز اطلاعات ما از جهان هستی بسیار ناکامل است. اما فعلا تا ۴۳ هزار کهکشان بعدی را بلدیم! ‏

اگر می خواهید بدانید ما کجا هستیم باید بدانید که کهکشان راه شیری تقریبا یک نقطه کوچک در وسط های نقشه محسوب میشود. فکر منظومه شمسی را هم نکنید چون که خیلی کوچک تر از آن است که در این تصویر قابل دیدن باشد. ‏


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱۳٩٠/۳/٧ | ۱٢:٥٧ ‎ق.ظ | نویسنده : مظفرمیکائیلی | نظرات ()

شبکه اجتماعی مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان با شعار “شبکه اجتماعی تبیان؛ سرای پاک ایرانیان” و با هدف ایجاد عرصه‌ای برای تعاملات مجازی فراخور شأن فرزندان ایران اسلامی و متناسب با فرهنگ متعالی ایرانی ـ اسلامی همزمان با ولادت کوثر پیامبر حضرت زهرا (س) آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از مهر، شیوه فعالیت شبکه اجتماعی تبیان همانند سایر شبکه‌ها بوده و تبیان کوشیده تا به‌گونه‌ای عمل کند که اعضای آن بتوانند با استفاده از کاربری آسان این شبکه به راحتی با آن انس بگیرند.

این شبکه با پایگاه اینترنتی تبیان کاملاً در ارتباط و عضویت هر دو یکسان است. از قابلیت‌های این شبکه اجتماعی آن است که اعضای تبیان بدون نیاز به عضویت جدید می‌توانند در شبکه نیز فعالیت کنند و با سهولت محتوای تبیان را به اشتراک بگذارند.

شبکه اجتماعی تبیان

زهره حسینی معاون شبکه اجتماعی تبیان در مراسم راه‌اندازی این شبکه پتانسیل موجود در پایگاه تبیان و کاربران آن و نیز کمبود فضا برای به ‌اشتراک‌گذاری محتویات و علاقه‌مندی‌های کاربران را از عوامل راه‌اندازی این شبکه عنوان کرد و با اشاره به مدل‌های غربی موفق شبکه‌‌های اجتماعی مجازی غربی مهم‌ترین وجه تمایز شبکه اجتماعی تبیان نسبت به آن شبکه‌ها را نگاه بومی و اسلامی تبیان و پاک و امن بودن آن برشمرد.

وی با بیان اینکه فاز اول این شبکه با ایجاد شجره ‌نامه خانوادگی تبیان در آذرماه سال گذشته راه‌اندازی شد، گفت: هدف از اجرای برنامه شجره‌نامه خانوادگی پیوند و ارتباط اعضای خانواده در محیطی امن و پاک بود که با استقبال کاربران مواجه شد و ۱۴ هزار گره خانوادگی ایجاد شد.

تصویری از صفحه شبکه اجتماعی تبیان که با پرسش احمدی نژاد با مشایی چه می کند شروع شده است

معاون شبکه اجتماعی مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان با تأکید بر امنیت و سلامت فضای این شبکه اجتماعی نسبت به نمونه‌های غربی آن ادامه داد: شبکه تبیان در واقع جامعه مجازی شبیه‌سازی ‌شده همان زندگی واقعی افراد است و در واقع کوشیده تا به هویت واقعی افراد بها دهد؛ این شبکه به اعضای خود امکان می‌دهد تا در محیطی امن به اتفاق خانواده خود حضور یابند و این امنیت را به دیگر اعضای حاضر در این شبکه تسری دهند.

حسینی با اشاره به شبکه‌های اجتماعی موجود در این طرح عنوان کرد: در شبکه اجتماعی تبیان افراد می‌توانند با توجه به نوع ارتباطات خود، واقعیت‌های جامعه خود را در ریزشبکه‌هایی مانند شبکه‌ خانوادگی، هم‌محلی، هم‌مدرسه‌ای، هم‌مسجدی‌، هم‌دانشگاهی و مانند آن شبکه‌ها شبیه‌سازی ‌کنند.

شبکه اجتماعی تبیان

معاون شبکه اجتماعی مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان با اشاره به دیگر امتیازات شبکه مجازی تبیان خاطرنشان کرد: گردش محتوایی در شبکه اجتماعی تبیان کم‌نظیر است و با محتوای غنی سایت تبیان سازگاری دارد و کاربر می‌تواند محتوای مورد نظر خود را از پایگاه تبیان برای دیگران به اشتراک بگذارد.

وی حفظ هویت واقعی افراد در این شبکه را مهم‌ترین استراتژی شبکه اجتماعی تبیان دانست و افزود: در فاز اول این شبکه سعی شده تا افراد شناخته شده و کسانی که سال‌ها عضو تبیان بوده‌اند به عضویت درآیند و این امر خود به حفظ هویت واقعی افراد و تفاوت نداشتن شخصیت حقیقی و مجازی آنان کمک می‌کند.

شبکه اجتماعی تبیان

در مراسم راه‌اندازی شبکه اجتماعی تبیان فاطمه غفوری مدیر شبکه اجتماعی تبیان نیز با بیان این‌که پایه فعالیت شبکه اجتماعی تبیان اعتماد به کاربران تبیان است، درباره قسمت‌های مختلف این شبکه، مختصات اجرایی آن و شرایط و چگونگی حضور و فعالیت کاربران در آن را تشریح کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه اجتماعی , شبکه تبیان


تاريخ : ۱۳٩٠/۳/٧ | ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ | نویسنده : مظفرمیکائیلی | نظرات ()

wow

این روزها کسب درآمد از طریق بازی های اینترنتی یک روش برای پول در آوردن شده است. برای مثال اگر در بازی آنلاین وارکرافت خوب باشید می توانید طلای مجازی به دست آورده و در مقابل پول واقعی آن را به دیگر بازیکنانی بفروشید که کمبود منابع در بازی دارند. اما دفعه ی بعدی که مقداری طلای مجازی برای بازی World of Warcraft خریدید، بایستید و فکر کنید که این طلا چگونه تولید شده است. ممکن است در پشت این طلا، رنج و مشقت یک زندانی چینی درمیان باشد!

داستان این جاست که مسوولین یک زندان چینی، به انگیزه ی پول زندانیان را مجبور می کردند تا علاوه بر کارهای اجباری در زندان، از طریق بازیهای مجازی هم پول دربیاورند. مسوولیت آنها این بوده تا در بازی آنلاین وارکرافت طلای مجازی به دست آورند. لیو دالی، زندانی سابقی که در اردوگاه کار جیکسی کار می کرده؛ تجربه اش را اینگونه به گاردین منتقل کرده است: او و 300 زندانی دیگر، به طور همزمان، تا12 ساعت پشت کامپیوتر می نشستند و اژدها های این بازی را به قتل می رساندند تا برای گارد های زندان، طلای مجازی به دست بیاورند. بعد گاردهای زندان این طلاها را به کاربران بازی می فروختند و این یعنی نگهبان های زندان در هر روزبین 700 تا 900 دلار درآمد از این راه به دست می آورده اند. از این گذشته، اگر یک زندانی نمی توانست به سهمیه طلای روزانه اش دست یابد، محکوم به تنبیه می شد.

خلاقیت به کار رفته در این کار، در نوع خود جالب است اما از طرف دیگر یک سو استفاده و عملی غیر انسانی هم محسوب می شود. بازی معمولا یک سرگرمی محسوب می شود و البته در دنیای مجازی، شاید بهترین سرگرمی همین بازی های اینترنتی باشند. اما چینی ها با این ابتکار عمل خود نشان دادند که حتی با سرگرمی و بازی هم می توان افراد را رنج داد و از آن ها سوء استفاده کرد. هر چند شاید برخی زندانی ها پول درآوردن در وارکرافت را به اردوگاه کار اجباری ترجیح بدهند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: طلای مجازی , خرید جم , خرید طلای مجازی , جم


تاريخ : ۱۳٩٠/۳/٦ | ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ | نویسنده : مظفرمیکائیلی | نظرات ()
.: نیک خرید :.