ظرفیت پذیرش آزمون سراسری امسال بیشتر از تعداد داوطلبان است

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام ظرفیت پذیرش حدود یک میلیون و 250 هزار نفر در کنکور 90 ، گفت: ظرفیت پذیرش کنکور امسال از شمار داوطلبان پیشی گرفت.

دکتر محمد حسین سرورالدین با اشاره به برگزاری کنکور سراسری از روز پنجشنبه نهم تا شنبه 11 تیرماه با شرکت یک میلیون و 150 هزار داوطلب، گفت: از این تعداد 5/60 درصد داوطلبان را همانند سال گذشته زنان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به شرکت 150 هزار نفر در گروه‌های آزمایشی شناور زبان و هنر علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، اظهار کرد: برای حدود یک میلیون و 300 هزار داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شده است.

سرورالدین با اشاره به کاهش 150 هزار نفری شمار داوطلبان کنکور 90 نسبت به سال گذشته، تصریح کرد: خوشبختانه ظرفیت دوره کارشناسی و کاردانی بسیار افزایش یافته است به گونه‌ای که بیش از تعداد داوطلبان ظرفیت پذیرش وجود دارد.

صدور بیش از 3 میلیون دفترچه سوال برای داوطلبان

رییس سازمان سنجش با بیان اینکه برای این دوره از آزمون3 میلیون و 100 هزار دفترچه سوال صادر شده است، تصریح کرد: همچنین برای داوطلبان نابینا 444 دفترچه به خط بریل و برای داوطلبان کم بینا 788 دفترچه با خط درشت طراحی شده است.

چاپ یک‌هزار و750 دفترچه برای کنکوری‌های خارج از کشور

وی با بیان اینکه برای داوطلبان خارج از کشور نیز یک هزار و750 دفترچه سوال چاپ شده است، اظهار کرد: آزمون سراسری امسال در 310 شهرستان و بخش در 400 حوزه در داخل و 7 کشور خارجی و 31 حوزه در خارج از کشور برگزار می‌شود.

کلیه دفترچه‌ها به صورت شخصی سازی بسته‌بندی شده است

رییس سازمان سنجش با بیان اینکه شخصی سازی در این دوره از آزمون همانند سال گذشته اعمال شده است، خاطرنشان کرد: بر اساس شخصی سازی، هر داوطلبی دارای پاسخنامه و دفترچه سوال جداگانه‌ای است که به صورت بسته‌بندی در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد و به جز خود داوطلب کسی آن را نخواهد دید.

سرورالدین با تاکید بر اینکه با شخصی سازی ضریب امنیتی آزمون بسیار افزایش یافته است، اظهار کرد: علاوه بر شخصی سازی، چند چینشی که به صورت دفترچه‌های A,B,C,D طراحی شده است موجب جلوگیری از سوء استفاده می‌شود.

با تمهیدات امنیتی اندیشیده شده جای هیچگونه سوء استفاده‌ای وجود ندارد

وی با تاکید بر اینکه با توجه به تمهیدات امنیتی اندیشیده شده جای هیچ گونه سوء استفاده‌ای وجود ندارد، خاطرنشان کرد: آزمون سراسری فقط مربوط به سازمان سنجش نیست؛ بلکه کلیه استانداری‌ها، فرمانداریها، نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌ها در اجرای آن نقش دارند و هر ساله شورای تامین حفاظت از آزمون تشکیل می‌شود.

رییس سازمان سنجش در خاتمه با بیان اینکه در این دوره از آزمون 120 هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی با ما همکاری دارند، اظهارکرد: پس از برگزاری از آزمون عوامل خدمات ماشینی تا زمان اعلام نتایج در قرنطینه قرار می‌گیرند.

/ 0 نظر / 3 بازدید